Kakao Yağının Mucizevi Özellikleri

Kakao Yağının Harika Faydaları

Kakao ağacının yemişlerinden yararlanılarak alınan kako yağı uzun vakit kullanabilmek mümkündür ve son kullanma tarihi de oldukça uzundur. Kakao yağı antioksidan özelliğini sunmaktadır ve bu sebepten çoğu kozmetik yüz bakım ürünleri arasında bulunmaktadır. Bir öteki fonksiyonu de nemlendirme özelliğidir ve cilt yaralarını son derece çabucak iyileştirdiği bilinen gerçekler arasında bulunmaktadır.

Kakao yağının nemlendirici fonksiyonuna gelecek olursak cilde sürüldüğü takdirde nemi kaybetmesini engeller ve bir koruma kalkanı oluşturur. Cildin sürekli olarak nemli ve yumuşak olarak kalmasını sağlar. Aynı oranda kakao yağı E vitamini içerdiği için cildi besleyen yağlar arasında yer alır. özellikle belirtmek gerekirse titiz ciltleri de tahriş etmekte olan bazı nemlendirici ürünlerin yerine kullanmak mümkün.

Kakao Yağı Yaralara Birebir

Yine yaralara karşı kakao yağı tavsiye edilmektedir. Tahriş olan cildi yatıştırıcı fonksiyona sahiptir. özellikle belirtmek gerekirse kuru cildi nemlendirme ve besleme özelliği ile cilt üzerinde var olan yaraların iyileşme vakitlerini de son derece hızlandırır. Ameliyat sonra da da oluşmakta olan bazı yaralardan cilt kesiklerine kadar çoğu cilt yaralarına son derece iyi gelmektedir. Yanık yaralarında dahi kullanabilmek mümkündür.

Yine çatlaklara karşı da kakao yağı tavsiye edilmektedir. Hamilelik zamanı kapsamında çoğu kadın cildin aşırı gerilmesi sonucunda bazı oluşmakta olan çatlaklar beraberinde boğuşmaktadır ve bu çatlaklara karşı bazı önlemler almak istemektedirler. Kakao yağı da çatlaklara karşı aynıdır. Kakao yağını çatlaklar oluşmadan önce sürerseniz çatlakların oluşmadığını görebilmektesiniz dolayısıyla çatlakları tedavi edici değil engelleyici fonksiyonu bulunmaktadır.

Çatlayan Dudaklar İçin Kakao Yağı

Yine çatlayan dudaklarınız için kakao yağını mutlaka öneriyoruz. Rüzgar, kuru hava ve fazla soğuğa karşı dudaklar çatlayabilir. Bu çatlakları da önlemek için gün içinde biraz kakao yağı dudaklarınıza sürmelisiniz ve dudaklarınız her kuruduğunda yeniden sürmeniz gerekir.

Yine kakao yağı önem arz eden bir antioksidan kaynağıdır. Serbest tadikeller hücrelerimize önemli ölçüde zararlar veriyor ve bunlar da sizlerin cilt hücreleri olduğunda yaşlanabilirsiniz. Cildinizde bazı kırışıklıklar oluşabilir ve cildiniz zaman içerisinde kurumaktadır ve normal yaşınızdan aşırı daha büyük görünebilirsiniz.  Bunu oksidasyon biçiminde bilinen süreç beraberinde yapabilirler ve antioksidanlar da bunları engellemektedir ve cilt hücrelerinizin darbe görmesini engellerler.

Yorum Ekle