Çocuklarda Alt Islatma Hastalık mıdır?

Çocuklarda alt ıslatma bazı zaman psikolojik bazı zamanda fiziksel bir sorundan kaynaklanabilir. Bu altına ıslatma çoğu anne babanın rastladığı bir durumdur. Fiziksel sorunlarda şeker hastalığı idrar yollarındaki sıkıntılardan dolayı olabilir. Psikolojik durumda olan çocukların çoğunlukla anne babadan kaynaklı sorunlardan oluşur.

Anne baba davranışları korkuları ev içindeki durumlardandır.  Anne babanın huzursuzlukları, gerginlikler, anne babaya düşkün olma gibi etkenlerdir.  Anne baba ilişkileri ne kadar iyi olumlu davranışlar gösterirse psikolojik olarak çocuk da iyi etkilenebilir.

Alt Islatma Bir Hastalık mıdır?

Alt ıslatma tamamen hastalıkdır ama fiziksel ve psikolojik olarak ikiye ayrılabilir. Fiziksel hastalıklarda böbrek enfeksiyonu şeker hastalıkları genellikle göz önünde bulundurulur ve önlem alınması gerekir. Psikolojik durumda olan çocuklar için anne babanın çocuğa yansıttıkları yaşantıları davranışları önemlidir ve çocuklar bundan etkilenebilir, psikolojine de etki edebilir.

Bu Hastalık Olduğu İçin Anne Babanın Yapması Gerekenler

 Bu durumda anne babanın yapması gerekenler ise doktora başvurup sorunu fiziksel veya psikolojik olduğunun öğrenilmesi gerekir. Psikolojik ise anne baba evdeki davranışları birbirlerine yaklaşımlar kötü olumsuz davranışlardan kaçınılmalıdır. Fiziksel bir hastalık ise anne babanın sosyal hayatta sıvı tüketimi ve doktora verirse ilaçlara dikkat edilmesi gerekir.

Anne baba çocuğa her altını ıslattığında iyi ve olumlu yaklaşılmalıdır. Çocuk altını ıslatmadığında onun sevdiği şeyleri vererek mutlu edilebilir. Anne babanın ayrıca çocuğunu televizyon izleme uzun süre oturma gibi aynı pozisyonlarda kalmamasını önemlidir. Anne baba bazen gece çocuğunu uykusundan kaldırıp tuvalet ihtiyacını gidermesi bu olayı aşmasında etkili rol oynayabilir.

Yorum Ekle